هر ساله در نمایشگاه خودرو ژنو ماشین های بی نظیر و عجیب و غریب زیادی رونمایی می شود. با پیشرفت تکنولوژی قدرتمند الکتریکی و هیبریدی ماشین های متنوع با موتورهای مختلف تولید می شوند که واقعاً دیوانه کننده هستند.
  امسال هم در این نمایشگاه خودروهای جالبی معرفی شد سریعترین کوپه اسپرت جهان ، خودروی تک سرنشین میکروتوربین الکتریکی و چندین خودروی جدید که رکورد سرعت را شکستند.

   معمولاً با توجه به رقابت بسیار بالا در نمایشگاه ژنو کار ساده ای نیست یک هایپر خودرو که از همه لحاظ بهترین باشد و با یک پلتفرم جدید در آن رونمایی شود. اما شرکت خودرو سازی ریماک با مدل C-Two یک هایپر خودروی فوق العاده را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد که نسبت به سال قبل که مدل مفهومی One را ارائه کرد تغییرات چشمگیری دارد و به نظر می رسد بهترین خودروی نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ باشد.

  C-Two با قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار !!! که توسط چهار موتور االکتریکی تولید می شود طبق ادعای سازنده می تواند مسافت ۶۵۰ کیلومتر را با هر بار شارژ طی کند عدد اعلام شده برای شتاب ۰ تا ۹۷ کیلومتر این هایپر خودرو ۱٫۸۵ ثانیه است !!! و حداکثر سرعت آن ۴۱۵ کیلومتر می باشد. این خودرو مجهز به تکنولوژی های فوق پیشرفته است.

  از دیگر هایپر خودروهای رونمایی شده در این نمایشگاه میتوان به بوگاتی شیرون اسپرت و هنسی ونوم F5 اشاره کرد.

  واقعاً مشخص نیست که خطی بین سوپر خودروها و هایپر خودرو ها وجود داشته باشد. با توجه به سوپر خودروهای رونمایی شده در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ دیگر تفاوت چندانی بین این دو نوع خودرو وجود ندارد و احتمالاً در سال آینده تفاوتی بین آنها نخواهد بود.

   سوپر خودروها با قدرت بیش از  ۱۰۰۰ اسب بخار خود را به هایپرها رسانده اند. اگر بخواهیم تمایزی بین هایپرها و سوپرها مشخص کنیم رنگ بندی براق هایپرهاست که شاید بزودی این تمایز نیست از بین برود در حالی که هایپرها بعنوان یک خودروی کوپه با ارتفاع بسیار کم ساخته شده اند ولی سوپر خودروها بعنوان خودروهای سدان با عملکرد متعارف حداقل این چیزی است که از آنها انتظار می رود.

  نمایشگاه خودرو ژنو 2018

   

  ونر یک خودروی سوپر سدان مجهز به چهار موتور الکتریکی است. که قدرت آن ۹۹۲ اسب بخار و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۲٫۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۸۵ کیلومتر است. ونر توسط استارت آپ لویچی چین ارائه شده این خودرو ساز نوپا خیلی سریع توانست دست به تولید سوپر خودرو بزند و خود را در عرصه جهانی مطرح نماید. این سوپر خودرو مجهز به یک پک باطری لیتیوم یونی ۱۰۰ کیلو وات ساعت است که می تواند ۶۵۲ کیلومتر مسافت را با هر بار شارژ طی کند طبق گفته سازنده قرار است این سوپر خودرو در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود.
  از دیگر سوپر خودروهای مطرح نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ می توان به مک لارن سننا ، آخرین پاگانی و لامبورگینی اشاره کرد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت مجله خبری و تفریحی جرپ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس