شما نمی توانید سئو و بهینه سازی سایت و پست های آن را قبل از اختصاص کلمات کلیدی مناسب انجام دهید. بنابر این فرآیند بهینه سازی محتوا باید با تحقیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط به آن مطلب شروع شود. ابتدا باید بهترین کلید واژه ها را برای عنوان و بدنه محتوای خود پیدا کنید.

  بهترین کلید واژه اصلی را پیدا کنید.

  برای شناسایی کلید واژه اصلی و مرتبط قوی برای صفحه و یا پست خود، از این فرآیند سه مرحله ای استفاده کنید.

  ۱) یک کلمه کلیدی اصلی که مربوط به سایت شما است را انتخاب کنید. یک لیست کلمات کلیدی مرتبط به مطلب و کلید واژه اصلی که می خواهید سئو را بر اساس آنها انجام دهید تهیه نمائید. برای اینکار می توانید با استفاده از ابزار گوگل Adwords  بخش Key Word Planner و یا سایت الکسا بخش Keyword Difficulty Tool بهترین کلمه کلیدی اصلی را از بین لیست تهیه شده پیدا کنید. در این ابزارها با گذاشتن وقت و با استفاده از فیلترهای در دسترس سعی کنید بهترین کلید واژه خود را بیابید.

  ۲) اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی اصلی از نرخ جستجوی بالایی بر خوردار باشند. لیست کلمات مرتبط را بر اساس بالاترین نرخ جستجو تهیه کنید این در بهینه سازی سئو سایت شما بوسیله کلمات کلیدی بسیار موثر است. کادر قرمز در تصویر زیر میزان بالای جستجوی کلمات سئو ، طراحی سایت ، طراحی وب سایت را نشان می دهد.

  ۳) اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی اصلی انتخابی مرتبط به سایت شما از قدرت رقابتی خوبی برخوردار باشد. سرانجام کلمات کلیدی با قدرت رقابتی کم را انتخاب کنید تا بتوانید با آنها کار بهینه سازی سئو سایت خود را انجام دهید. و ترافیک خوبی برای آنها از سوی موتورهای جستجوگر دریافت کنید. توجه کنید بعضی کلمات کلیدی فقط برای یک دوره خاص امتیاز رقابت و نرخ جستجوی خوبی دارند و ممکن است بعد از مدتی افت داشته باشند که لازم است دوباره پست و یا صفحه را بر اساس کلمات کلیدی جدید و رقابتی تر بهینه سازی کنید. در تصویر زیر میزان رقابت چند مثال مشخص شده است.

   

  با استفاده از فرآیند سه مرحله ی بالا بهترین کلمه کلیدی اصلی خود را که می تواند مخاطب و ترافیک خوبی را وارد سایت شما کند را انتخاب کنید. حالا کلمه کلیدی منتخب را در نوشتن محتوای پست خود و یا صفحه جدید بکار بگیرید و بر اساس آن سئو را انجام دهید.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت مجله خبری و تفریحی جرپ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس